Tokio Hotel in Serbian hearts

TH 4ever the best band in the world!

HomeFAQSearchRegisterLog in

Share | 

Hilf Mir Fliegen 1-2

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
billovka94
Moderator
Moderator

Number of posts : 4186
Registration date : 2008-07-16

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Thu Dec 03, 2009 10:09 pm

ljudi ja bih vam rado dala chap ali ne postoji xD msm jos nije napisan.. a poslednjih dana nemam vremena... hocu da kad imam dovoljno vremena lepo sednem i lepo napisem...

Great fan
Great fan

Number of posts : 400
: Macedonia.. living the eternity with the vampire Lestat
Registration date : 2008-05-03

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Thu Dec 03, 2009 11:31 pm

Okay, ovaj lep vikend, nadji dovoljno vremena da lepo sednes i lepo napises Smile
Back to top Go down
View user profile http://www.myspace.com/milakaulitzhighmore
Die Kaiserin
Nice fan
Nice fan

Number of posts : 261
: :)
Registration date : 2009-06-04

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Fri Dec 04, 2009 4:27 pm

MilaKaulitzYukiUchiha wrote:
Okay, ovaj lep vikend, nadji dovoljno vremena da lepo sednes i lepo napises Smile
Back to top Go down
View user profile
*^forgotten^*
Funtastic fan
Funtastic fan

Number of posts : 2404
: Sa Tomom u mom svetu
Registration date : 2008-10-19

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Fri Dec 04, 2009 5:22 pm

DajanaBeckham wrote:
Back to top Go down
View user profile http://justaddwater.top-talk.net
MilaKaulitzYukiUchiha
Great fan
Great fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Sun Dec 06, 2009 11:00 pm

Zasto nisi postavila novi chapppp??? Vikend je prosao, novi chap nije dosao Sad Hahaha xDD
Back to top Go down
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Sun Dec 06, 2009 11:10 pm

joj ... msm pocela sam da pisem, ali mi se cini da je odvratno, nekako nemam onu inspiraciju da onako extra napisem.. i stvarno me grize savest, i ja jedva cekam da zavrsim i vidim vase komentare ali.... :SSS

Nice fan
Nice fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Sun Dec 06, 2009 11:11 pm

Ok Kris...sve sto ti napises je extra
zato ne kenjaj
Back to top Go down
View user profile
MilaKaulitzYukiUchiha
Great fan
Great fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Sun Dec 06, 2009 11:25 pm

Die Kaiserin wrote:
zato ne kenjaj

da tako je! sad zavrsi chap i postavi ga =]
Back to top Go down
BBBill's Bitch
Nice fan
Nice fan

Number of posts : 151
: Mit Bill bei Trinken =)
Registration date : 2009-11-25

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Mon Dec 07, 2009 12:47 am

Die Kaiserin wrote:
zato ne kenjaj

da tako je! sad zavrsi chap i postavi ga =]

^I Agree Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://www.celebritystars.biz
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 12:13 am

ne, nije nova godina, ali ja ipak stavljam chap xDD salim se.... ovo je inace, verovatno, ne i sigurno, predposlednji chap. Hope you like it.

7.

Drhtim. I volela bih da je od hladnoce, ali nije, I ne zelim da se plasim, znam da nema razloga (ili bar zelim da verujem da nema), ali drhtim. Tom I ja smo sami u kolima, vozi ka Shaneninom stanu. Istina da bih se sigurnije osecala da je Bill ovde sa nama, ali nije mogao da podje. Znam da mi Tom ne zeli nista lose, znam da se nije desilo ono o cemu sam toliko strahovala, ali moja trauma vlada mnome, ne mogu da se kontrolisem.
- Stigli smo.-
- Da.- Plasljivo ga pogledam, a on nervozno gleda na zgradu u kojoj zivim.
- Alison, ovaj, stvarno izvini jos jednom. Nije bilo.. mislim, znam da je strasno, ali nije bilo ono najgore.- Tom pokusa da dodirne moju ruku, ali se zustro odmakoh, pribivsi se uz sama vrata automobila. Srce mi je divljacki lupalo. Alison, ne znas koliko se kajem. Ja- On bolno okrete glavu, mrsteci se. Grizao je donju usnu, mogla sam da osetim krivicu koja ga razdire, kao da ga nesto ledeno surovo probada kroz grudi.
- Tom ne ljutim se.- Promucah, jedva smirivsi svoj glas. Stvarno se ne ljutim, ali ja Nekako plasim se.-
- Znam.-
- I sta cemo reci Shanen?-
- Ne znam. Kako ti zelis.- Zurio je preda se, bezivotno, njegov pogled postade siv.
- Rekla bih da je najbolje da izostavimo ono sa nama. Ubilo bi je.-
- Mozda vec jeste.- Rece ravnim tonom. Kao da mu je svejedno. Kao da je za njega vec odredjeno da stane, ukoci se, nestane. Kao da vise nista ne moze biti unisteno, kao da je sasvim slomljen. Pozelela sam da ga zagrlim, ali strah me je sprecavao.

Penjemo se liftom. Zamisljeno buljim u svoj odraz u ogledalu. Shvatam da necu moci da pogledam sestru u oci, necu moci ni Billa, jer jedva I sebe mogu. Cini mi se da vise nisam u stanju da vodim normalan zivot. Previse je postao neobican? Komplikovan i nepredvidiv. Nepravedan?
Vadim kljuc iz dzepa I stavljam ga u bravu.
- Idem ja.-
- Zasto? Neces da udjes?- Podizem obrve, uputivsi Tomu iznenadjen pogled.
- Ne. Bolje ne. Mislim da sada nemam sta da kazem Shanen.-
- Mislis, gotovo je?-
- Da.-
- Medju vama?-
- Da.-
- Stvarno to mislis?-
- Vidimo se.- Okrece se I odlazi. Bilo bi mi lakse da odlazi zauvek, a ipak znam da nije tako. Odlazi na jedan dan, dva, tri Pet godina. Deset godina. Ne zauvek, jer on ce ostati sa nama. U nama.
Pokusavam da razbistrim misli, smirim disanje, da bar skupim mrvicu hrabrosti. U stanu vlada mrtva tisina, senke se prostiru svuda, zavese sasvim navucene, deluje cak jezivo. Po navici bacam kaput na fotelju I odlazim do kuhinje. Razbijena casa na podu, I stakleni parcici razbacani, svi ostri i opasni. Kako je moguce da Shanen nije pocistila? Gde je ona uopste? Prolazim kroz citav stan I ne pronalazim je, mozda je izasla? Umorno se odvlacim do kupatila, nameravajuci da se napokon opustim u kadi, izbacim sve probleme iz glave, da utonem u mir, mastu, zamislim kako sam srecna.
- SHANEN!- Vristim, vristim, ne prestajem da ispustam glasne krike. Pogled prikovan na moju sestru koja nepomicno lezi na podu. Zovem je, samaram, ponovo molim da kaze nesto. Nema ogrebotina, povreda, kao da spava. I ne mogu je probuditi. Ocajno ustajem I trcim do telefona, zovem Billa, koga bih drugog?! Srce mi se otelo, kao da ga vise I nemam. Ruke mi se tresu, imam utisak da sam zaledjena u vremenu.
- Sta je bilo?-
- ODMAH DODJI! ODMAH! SHANEN! U NESVESTI JE! BOZE. MOLIM TE, DODJI!- Jecam, dok jednom rukom pokusavam da osetim puls na Shaneninom vratu. Slab je, I to me potpuno uzasava. Suze mi jedna za drugom teku, stvarajuci krugove na majci moje sestre, I ona ih ne oseca, kao ni ja. Pred ocima sve mi se zamracilo, strah me kida iznutra, I kao da je prosla citava vecnost od kako sedim na podu kupatila.
- Alison!- Bill utrcava u stan, okrecem se, otvorenih usta u pokusaju da kazem nesto, ali glasa nema, odavno me je napustio. Pobogu, Alison sta se desava?!-
- Ona ne dise.- Promumlam, pitajuci se koliko cu ja jos moci da disem.
- Naravno da dise, ne lupaj, ustani!- Munjevito se stvori u kupatilu I podize Shanen u narucje. Vozim je u hitnu, ti ostani ovde. Ne plasi se, sve ce biti u redu.-
- Da valjda.-
Ostajem na istom mestu, obuzeta strahom, nepomicna, I tonem, padam, kao da nema kraja. Kao da se vreme cepa I nesto me vuce u pukotinu, prebrzo se vrtim u vrtlogu bola. Glava mi puca, vise I ne pokusavam da razmisljam. Bice gore ako razumem, bolje da se nikada ne probudim iz ove anestezije. Paralisana sam, cekam a nikako da padnem. Nikako da odzvoni tresak mog smrskanog zivota.
Iznenada bivam svesna da je mrak, I da su plocice ledene. Ustajem, ne znajuci kuda da krenem. Nacinim par koraka I vec me bol savladava, savijam se do poda.
Osecam se zarobljena u ocaju, u krivici. Iscrpljena sam od brzine kojom se moj zivot srozava, I kada ce vise nastupiti apokalipsa?
Ulazna vrata se polako otvaraju. Jedva podizem pogled I ugledam Billa, potpuno smrknutog lica, hladnog, nedokucivog. Nemir se rasplamsava u meni, siri citavim mojim telom a onda izaziva bol. Jasan, besprekoran bol koji me nagriza, truje svaku moju venu, svaku misao boji u crno.
- I, sta je bilo?- Plasljivo izustih.
- Oblaci se, idemo kod mene.- U prvi mah bes prostruji mnome. Blizanci su u poslednje vreme, kako mi se cini, dali sebi za pravo da ne odgovaraju na moja pitanja, I da uvek sve znaju bolje od mene. Ali hej! Ovo je moj zivot, moja bitka, moj bol, moj kraj. Zar ja ne mogu doneti odluku?
Trenutak kasnije, grlo me uzasno stegne, jer znam da bez Billa sada ni ne bih bila ovde, I mozda Shanen ne bi bila u nesvesti, ali . Ipak mu dugujem, I to mnogo! U secanju ima bezbroj minuta u kojima je Bill bio moja jedina podrska, prijatelj, jedini koji nije pobegao I ostavio me uplakanu. Poslusno ustajem I prilazim mu.
- Nemam sta da uzmem, idem ovako.-
- Ovaj Alison, mislim da ces se duze vreme zadrzati kod mene, bolje uzmi nesto. Mislim, ono najvaznije.-
- Hmmm- Umorno uzdisem I polazim nazad u kupatilo.
Nakon dvadesetak minuta Bill pali kola I jurimo kroz noc, ne znam cemu tolika zurba, cemu taj mracan pogled? Trudim se da skrenem misli na nesto pozitivno, recimo, kako se Shanen pomirila sa Tomom I sada nas cekaju u stanu. Uostalom, ona mora da je tamo, zasto bi inace isli u stan? Bacam skriveni pogled na Billa I on je jos uvek u grcu. Zmurim, odbijajuci da prihvatim kako ga nesto muci, a da ja to ne znam.

- Vidi, Alison, unutra je Tom, u ko zna kakvom stanju. Zelim da te upozorim! Molim te, nemoj da uradis nista glupo. Nemoj da pobegnes, ili nesto tako. Svejedno, ja cu te spreciti. Znaci, makar da se ceo svet srusi, makar da se desi nesto najgore sto mozes da zamislis, nemoj da . Vices, bezis, I ostalo. Ja sam tu. Sada se moramo drzati zajedno!-
- Izvini, o cemu ti to?- Podizem obrve u nerazumevanju, uplasena njegovim ozbiljnim tonom.
- Recicu ti kad udjemo.-
- Ne, reci mi odmah!-
Ignorise me I izlazi iz auta, sledim ga. Hvata moju ruku dok hodamo, pokosivsi me pogledom u kome sam nazirala bol, isti onaj bol koji stanuje u mojim ocima. Nekadasnji optimizam kao da je naprasno nestao iz njegovog pogleda, ustupivsi mesto tami. Nije bilo ni sjaja, zivahnosti, radoznalosti. Kroz glavu prolete mi misao da sada stanem, I nikada ne krocim u stan. Da li cu tako spreciti uzas o kome prica? Da li bi tako promenila sudbinu?
- Bill.-
- Da?-
- Ne zelim da udjem.- Razdvajam nase ruke, pognuvsi glavu. Ne zelim da znam to o cemu pricas.-
- Malena, zao mi je, ali to je nesto sto moras da saznas.-
- Ne, ne moram.-
- Huhh Hajde da samo udjemo, I obecavam da cu veceras neprekidno biti uz tebe.-
- Ne.-
- Alison, ovo nije nesto o cemu ti mozes odlucivati.- Lupi nogom o zemlju I povlaci me par koraka. Odupirem se, ne znajuci od cega, zasto. Prosto sam negde u dubini sebe osecala da me ceka najstrasniji scenario, I nisam bila spremna.
- Pusti me!-
- Hoces li prokleto prestati da pravis nova sranja?! Samo me poslusaj jednom u zivotu!!!-
- Hej! Ti se to deres na mene?-
- Devojcice, budi srecna sto sam do sada bio priseban, jer vise ne mogu! Umesto da sam kraj rodjenog brata, ja se ovde prepirem sa nezrelom klinkom! Znas sta?! Mogu sada, ovde, odmah da ti kazem sta se desava! Sta se desilo! Sta nikada neces moci da vratis I promenis!-
Jedan minijaturni, nepremerljivi delic sekunde u kojem je suza kanula na moju ruku, u kome sam spazila istinski strah u Billovim ocima, po prvi put. Pomisao da je on izgubio kontrolu nad situacijom bila je I vise nego stravicna.
- Tvoja sestra je mrtva!-
Reci, poput smrtonosnih metaka probijaju se kroz maglu, I zvuk njihovog udarca u moju svest lici mi na dzinovski prasak. Pogled mi uprt u Billa, ali ja gledam kroz njega, gledam u proslost, sadasnjost, buducnost. Sve posebne slike mog zivota prolecu jedna za drugom, pokusavam da zapamtim svaku, ali prebrzo se smenjuju. Primecujem da ne osecam nikakav bol, ne osecam nista. Kao da se nalazim u bezvremenom prostoru, gde postoje samo secanja, gde gledam na svoj zivot kao na razglednicu.
Onda necija hladna ruka dodirne moj obraz I vracam se u stvarnost. Bill me grli, snazno pribija uz svoje grudi, misleci da me tako moze zastititi od soka. Nazalost, ovo je uzas koga je nemoguce zaustaviti.
- Zao mi je.- Muca, mazeci me po kosi. Najednom se osecam tako sama, tako nicija, napustena. On je tu, I on je samnom, I on kaze da me voli, I on misli da me voli, I on misli da me razume, ali jedina ja sam izgubila sestru, jedina ja trpim razarajuci bol usled gubitka, jedina ja se cepam.
Bill je posmatrac moje tragedije koji se previse uziveo, I misli da moze ublaziti bol. Ne, ne moze, jednostavno zivot je jedan I ne biramo svoju ulogu, ne mozemo biti zamena za nesto za sta nismo predodredjeni.

Ich bin hier irgendwo gelandet
Kann nicht mehr sagen, wer ich bin
Hab die Erinnerung verloren
Die Bilder ergeben keinen Sinn
Bring mich zurck, bring mich nach Haus
Ich schff's nicht allein hier raus

[Ovde sam se negde nala
Ne mogu vie da kaem ko sam
Izgubila sam pamćenje
Slike vie nemaju smisla
Pomozi mi da se vratim kući
Ne mogu da se oslobodim odavde]

Zapadam u trans, onesposobljena da hodam, govorim, razmisljam. Samo zelim da se probudim iz kosmara I zateknem nasmejanu Shanen. Bill me uzima u narucje I polazi ka zgradi.
Ulazimo, a prizor Toma koji slomljeno place oboje nas iznenadjuje, iako smo bili uvereni da je najgore proslo. Najgore tek predstoji, najgore nikada nece proci.
- TOM!-
- Dovidjenja!- Stariji blizanac zustro ustaje sa kreveta I zapucuje se u spavacu sobu. No Bill ga zaustavlja, pokusavsi da ga zagrli, bezuspesno, jer Tom bejase suvise ogradjen zidovima bola.
- Cekaj, Tom-
- Pusti me!-
- Ali- Zatim se okrece ka meni, I cini mi se da je do sada potrosio sve utehe koje bi mi pomogle, zato cuti, sada kada tisina moze da ubije. Sedamo na krevet, nemajuci dovoljno hrabrosti da se pogledamo, a ne znam ni da li bih podnela suocavanje sa istinom. Jos uvek cvrsto verujem da je sve ovo greska, ovo se meni ne desava.
- Reci mi da je u bolnici, da je dobro. Reci mi da cu sutra moci da je vidim I napokon kazem koliko mi jebeno znaci u zivotu! Reci mi, reci mi da postojim, da nisam sama!-
- Malena, ja prosto ne znam.-
Trepcem, I svaki treptaj sa sobom odnosi jedan dan proveden sa njom. Napustaju me nasi srecni momenti, svi odlaze zajedno sa njom. Nikada pre nisam osecala koliko smo povezane, koliko mi fali. Sama sam, nekada sam bila njena sestra, vise nista nema smisla. Zar nema nikog ko mari za moja osecanja? Zar nikog nije briga koliko mi bola trenutno razara grudi? Zar niko drugi ne cuje lomljavu mojih snova? Zar niko drugi ne place ovako glasno? Zatvaram oci, srce, I ponovo ne vidim nista. Kazu da svako mora u sebi imati glas koji uvek zna odgovor, koji pomaze, a ja sam tako prazna. Bespomocna. Najednom shvatam koliko sam se zavaravala svih ovih godina, I da je Shanen bila samo slamka za koju sam se strasljivo drzala kao jedini oslonac, I ona je morala kad tad nestati. Trebalo je da imam porodicu, trebalo je da nadjem prijatelje, trebalo je da budem dobra osoba, trebalo je da pazim na Shanen, da pazim I na sebe. Mnogo toga trebalo je, a nije. I nista se ne menja, nista ne postaje bolje.
Shanen je mrtva. Mrtva. Moja lepa, ambiciozna, zabavna sestra. Savrsena.
Bill vise nije u sobi, nisam ni primetila kad je izasao.

Great fan
Great fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 2:43 am

Sad Sad hug pls whyy?
Samo mi nemoj reciti da nece biti happy end ...
Back to top Go down
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 12:55 pm

nece biti ni happy ni sad, vec "realno". videces vec...

Nice fan
Nice fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 1:38 pm

:'(
Ali ipak ti hvala na chappu...
Ne mogu ovdje puno da komentarisem...
jednostavno jee:'(
Back to top Go down
View user profile
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 1:44 pm

hmm... zasto imam utisak da vam se ne svidja? O.o

Nice fan
Nice fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 2:57 pm

Svida nam se...Samo pretuzno jee:(
Back to top Go down
View user profile
MilaKaulitzYukiUchiha
Great fan
Great fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 5:14 pm

Meni se jako svidja, iskreno. Ali kad sam prvi put procitala prvi chap mislila sam da je ovo sexy mexy ff bez tuzne stvare i neznam .. samo sam si ufilmala u glavi da je ovo jebozovna ff ( Razz ) i nisam ocekivala nesto tuzno Crying or Very sad ali svejedno, meni je prelepa.
Back to top Go down
*^forgotten^*
Funtastic fan
Funtastic fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 5:28 pm

...
o boze , kris...
ostavila si me bez svakog komentara...
jedino sad da se slikam kako placem ko beba pa da vidis kako sam odreagovala na ovah chap..
Sad

tuzno Sad
mnogo Sad
Back to top Go down
diamond.luxury
VIP member
VIP member

Number of posts : 4267
: Tom's left egg *enjoying*
Registration date : 2008-11-12

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 5:39 pm

Die Kaiserin wrote:
:'(
Ali ipak ti hvala na chappu...
Ne mogu ovdje puno da komentarisem...
jednostavno jee:'(
Ali mislim da jebeno nikad nisam volela neki fic kao ovaj!
Znaci,Kris ja stvarno ne znam kako da te pohvalim.,.i koliko.
Ja sam se tako vezala za ovaj fic,,.Oh God,.,.nedostajace mi hug pls
Ja bih zelela da se nastavi,.,.da ima jos dooosta chappova,.Ali ja verujem u tebe i u tvoju odluku!
<3
Hvala ti puno sto pises nesto u cemu se ja delom pronalazim,i nesto sto me uvek na bilo koji nacin,barem malo dirne.
<3
Back to top Go down
View user profile http://www.myspace.com/l0st_princess
BBBill's Bitch
Nice fan
Nice fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Tue Dec 08, 2009 9:43 pm

E,ne znam sta da ti kazem.
Znaci,ovo je brate,TOLIKO realno i tuzno,
znaci ...
Nemam komentar stvarno...
Ne znam sta da ti kazem rekoh vec xS
Zao mi je sto je ovo predzadnji...Volela bih da
bude happy end...Starno je extra... ne, ne
Back to top Go down
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Wed Dec 09, 2009 1:06 am

Videcu da poslednji chap bude onako lep, iako je tragedija, znam vec sta cu.... heh.. hvala vam puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno!!!

VIP member
VIP member

Number of posts : 4267
: Tom's left egg *enjoying*
Registration date : 2008-11-12

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Wed Dec 09, 2009 3:13 pm

Okeiii.,,.<33
AAaa,kad ce da budeee? Very Happy lollypop bravo! boggie gimmeee joy
Back to top Go down
View user profile http://www.myspace.com/l0st_princess
*^forgotten^*
Funtastic fan
Funtastic fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Wed Dec 09, 2009 3:20 pm

.:Devilish:. wrote:
Okeiii.,,.<33
AAaa,kad ce da budeee? Very Happy lollypop bravo! boggie gimmeee joy
Back to top Go down
BBBill's Bitch
Nice fan
Nice fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Wed Dec 09, 2009 3:46 pm

Nadam se da ce biti pre,jedva cekam da procitam Smile
Nnch Smile
Back to top Go down
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Wed Dec 09, 2009 7:28 pm

bice kad napisem xD
btw, razmisljala sam da sledeci chap bude poslednji U PRVOM DELU! sto znaci da bih MOZDA mogla da napisem i drugi, ako smislim neku ideju.. mada ja zelim, ali plasim se da necu pisati redovno i onda ce biti sr*nje, tako da mozda ja krenem da pisem ali necu objavljivati nego kad zavrsim onda lepo sve redovno da vam postavljam....
ali.. mozda i ne bude drugog dela ...

Funtastic fan
Funtastic fan

PostSubject: Re: Hilf Mir Fliegen 1-2   Wed Dec 09, 2009 7:34 pm

Meni se ideja svidja .. !!!!!

bravo!
Back to top Go down
Sponsored content