Tokio Hotel in Serbian hearts

TH 4ever the best band in the world!

HomeFAQSearchRegisterLog in

Share | 

----Stranac----

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
billovka94
Moderator
Moderator

Number of posts : 4186
Registration date : 2008-07-16

PostSubject: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 6:53 pm

Evo jos jednog ff-a... juce sam ga napisala...

Nakon toliko bezivotnih godina, odlucila sam da se osvrnem, i pokusam da shvatim zasto mi je crna boja postala toliko bliska. Zasto je nemoguce razmaknuti mracne zavese kroz koje gledam… Zasto? Pitanje koje je verovatno nemoguce odgonetnuti…

Bilo mi je nepunih deset godina kada su se razveli, i osudili me na propast. Nisam mnogo patila zbog razvoda, jer nisam ni razumela koliko mi stete nanose, bile su to obicne prazne suze... I nisu potrajale dugo.
Proslo je mozda oko dva, tri meseca mog zivota sa majkom. Sreca je jos bila uz mene, smejala sam se i nastavila da zivim normalan ispunjen zivot, jer njeni otrovni prsti jos nisu upropastili moju sudbinu... Ta prekratka tri meseca, svetle u meni kao svici, gutaju mrak sto je zavladao kasnije. I zar je pravedno da od velelepne svetlosti Sunca ja dobijem samo tri zrna, koja bi po svemu sudeci, trebala da me odrzavaju u zivotu... Ali sta su tri zrna srece u odnosu na svudaprisutnu mrznju u meni?! Mrznju prema mom unistitelju, mojoj nerazumnoj majci...

Odrastanje je svima tesko, ali verujem da sanjarima pada najteze. Imala sam svoj zacarani svet prave ljubavi i savrsenosti, a ona je uspela da smrvi tu kompleksnu idilu. Ja sam pesnik, ja stvaram, a ona.... Ona je poslovna zena nemogucih ambicija. Gazila je sve moje nade, sve zelje i nadanja, bez imalo ustezanja i brige da li cu moci da nastavim bez ideja... Rusila me je, deo po deo, svojim uzasno bolnim recima i ostrim kaznama... Misleci da cu se sastaviti u neku prihvatljiviju cerku, jer ovu je svakako mrzela...

Vece kao i svako drugo, tmurno i dosadno... Majka je spremala veceru, dok sam ja citala knjigu. Najednom, telefonsko zvono se oglasi.
- Hallo.- Izustila sam rasejano. Katty me je zvala da se sutra nadjem u parku sa ostatkom ekipe. Pristala sam.
- Vazi, vidimo se!- Prekinula sam vezu lazno radosnog glasa. Odavno sam prestala da se smejem sitnicama, mada mislim da ni ispunjenje moje najvece zelje, a to je da ne zivim sa majkom, ne bi donelo osmeh na moje lice. Jednostavno sam previse zapala u mrak, a ona, i samo ona je kriva za to! Zivot mi je potpuno crn, ne siv, crno nema nijansi, crno je crno. Umorno sam se smestila na stolicu, i cekala da se majka pridruzi.
- Mama, moram da te pitam nesto.-
- Sta?!- Nije me udostojila ni odvratnog ledenog pogleda rekavsi uobicajeno pitanje.
- Pa, sutra bi zelela da se vidim sa drustvom, mogu li ici?-
- Ne znam...- Mrstila se. – Sta si danas uradila?!-
- Mama raspust je!-
- Pa?! To nije razlog da citavog dana buljis u te bolesne izmisljene knjige! Nista korisno iz njih ne mozes nauciti!!!-
- A zar samo treba da ucim?! Gde je zabava i razonoda?!- Povisila sam ton nehajno.
- Ti se i onako samo zabavljas!!! Ocene su ti slabe!-
- Odlicna sam!-
- Nemas sve petice, i zato zacepi! Samo znas da se provlacis!-
- Ja sam dobar djak!-
- Kad si zadnji put sela da vezbas?!-
- Vezbala sam svaki dan, sada je raspust!-
- Lazes! Nista ne slusas, samo se svadjas!-
- Ti provociras!-
- JA provociram?!!-
- DA! I kao da zidovima pricam, jer ti me ne zarezujes nimalo!-
- Mala bolje ti je da skratis jezik! Suvise si...-
- GLUPA?!- Prekinula sam je. – A zasto si me onda rodila ovako glupu?!- Jedva sam zadrzavala suze u ocima, a glas mi je nekontrolisano podrhtavao.
- Nema vise nijednu knjigu da kupis!- Zapretila je. – Dok ne promenis svoje uzasno ponasanje bice tako!- Ustala sam sa stolice i potrcala ka vratima, ostavivsi netaknutu veceru. Preselo mi je, uvek se i zavrsavalo tako. Sa njom je bilo neizvodljivo voditi ljudski razgovor, pogotovo ako ste razliciti poput mene.
- Stani! Nisam jos zavrsila!!!- Vristala je histericno, ali uspela sam da se izvucem iz njenog stiska, i pobegnem do sobe. Okrenula sam kljuc pomislivsi “Gotovo je!!!”

Ovo je zaista i bio pocetak mog kraja... Zapravo, tada je moja kriza dostigla vrhunac. Davila sam se u jecajima i recima prezira. Nemoc je strahovito bolna, kada si zarobljen u kavezu zabrana i ponizavanja. Bila sam stranac, a ona je pokusavala da me prilagodi za ovaj svet, ipak, samo me je unistila... Drhtala sam od besa, od tinjajuceg otpora koji je kipeo. Svaki uzdah mi je probadao srce, patila sam u najgorem zatvoru... Ukus pakla i dalje mi je u ustima od te veceri, morala sam nasilno da ga okusim, i osudim se na vecno zatocenistvo. Tada sam osetila najjasnije znacenje crnog, stranog, postala sam deo tog neobjasnjivog sveta. Nakon toliko godina ponovo sam imala svet u sebi, ali ovoga puta vrlo pogresan...

Od tog dogadjaja proslo je tri godine, sada sam sasvim sama i neutesna. Mozda sam i izasla iz pakla, ali zasigurno sam odmah zakoracila u drugi...

Sve se izdesavalo prebrzo, nisam stigla ni da saberem misli, a vec je nestala. Nisam bila srecna, i ako sam mislila da bi trebalo. Majka je poginula u avionskoj nesreci, na putu ka Londonu. Nisam patila za njom, jer smatrala sam je cistim neprijateljem, ali sam osetila gubitak, neki neobjasnjivi gubitak sebe... I znala sam da mucni mrak tek predstoji...

Smestili su me u Dom za nezbrinutu decu. Tako hladan i odbojan prostor svakako nisam smatrala kucom, ali sudbinu je nemoguce promeniti. Postala sam nicija, mada sam na neki nacin od rodjenja to bila...
Sobu sam delila sa Tomom, takodje veoma izmucenim, ali ipak pomalo pozitivnim deckom. Bila sam ubedjena da nikada vise necu zeleti da razgovaram sa ljudima, ali Tom nije bio kao ostali... Imao je strpljenja da me utesi, i bar na tren ohrabri svojim umilnim pogledom. Polako smo se zblizili, i postali prijatelji, ako je to moguce u najdubljoj depresiji. Zajedno smo gurali dan, za danom. Prelazili preko svih istina da je svet nepravedno mali, i da nema dovoljno srece za sve. Okolina nas je surovo grebala svojim noktima, imali smo isuvise rana za smeh. Mrak nikada nije bio jezovitiji, ali on je bezvremeno bio uz mene... Svaku hladnu noc me je grejao, i svaku suzu obrisao davajuci mi slomljene nade... Medjutim, ni tada nisam bila zadovoljna, nisam imala dovoljno razloga da pokusam da zivim. Stajala sam u mestu, gusila se i ponovo udisala tamu... Tom nije pozeleo da me napusti, i to me je bolelo, i boli me i sada... Jer gledala sam ga kao nebitnog napustenog momka, koji se eto, slucajno nasao u mom mracnom zivotu. Mozda sam mu draga, mozda me voli... Ali za mene je on samo Tom, samo osoba koja deli misli samnom, samo jos jedan beznadezan slucaj. Otupela sam, prestala da razmisljam, da zelim... Jos sam samo mogla da mrzim, cak ni majcina smrt nije bila dovoljna da joj oprostim grehe. Svaka suza bila je nedovoljna da ugasi zazarelu mrznju, i bolno gnusanje. I da sam pokusala da se zaljubim u Toma, verujem da ne bi uspela. Ono malo osecanja sto je nekada zivelo u meni, postpuno je zgaslo. A mrznja je nastavila da me vodi crnim putevima... Kad kad bi sretala u Domu strance poput sebe, ali nisam obracala paznju na njih, nisam obracala paznju na nista, sem na Toma ponekad... Osamila sam se, pala u jamu bez dna. Zazidala sam svoj nerazumljivi svet, jedino je Tom imao prilaz njemu, jedino on... Verovao je u mene, uprkos mojim crnim mislima. Svaki put me je slusao sa paznjom, gledao tim snenim ocima. Znam da mu znacim, i ako on meni tada nije mnogo. I sebicna sam, zlobna i ohola. A za sve to je kriva ona, djavo mog zivota! Naterala me je da trunem ovde, razdvojila od oca, koji je bestraga nestao. Ucinila me jos vecim strancem, cudakom. Mrzim je, i mrzecu je do groba!

Sada shvatam, ljudi se radjaju u beloj svetlosti, svi dobijaju sansu da zadrze tu belinu i cistotu, ali neki, kao ja, svejedno zapadnu u prljave ruke, koje ih postepeno pretvaraju u boju uglja. Majka mi je zamenila dan za noc, srecu za tugu. I uvek me je tlacila, usporavala moj duh da se razvije... Mrzela me je, stidela se sto ima zamisljenu devojcicu umesto sveznajucu budalu. Ali nije me briga, ne marim sto sad pociva u samoci. Sto nema ko da joj obidje grob! Kriva je sto se u meni stvorio bes, koji me je zaslepeo i odveo stazom nepovrata. Crno je obojilo moju dusu, a crno je bilo i spolja. Samo crnilo, bol, problemi i preteski oblaci nadamnom. Izgubila sam se u tom preziru, postala nesposobna da uzvratim ljubav koju sam na pocetku ceznjivo trazila. Bledo gledam u Toma, u moj spas. Silim usne da se osmehnu, ali one su ukocene. Mogla bih da ga izvucem iz ove rupe, da mu pruzim toplotu i utociste, sto je on meni bio svo ovo prokleto vreme... Ali isuvise sam slaba da pokusam, a mozda sam i kukavica... Kako bih zelela da ga volim, da mogu da volim ceo ovaj nemilosrdni svet... Godine prolaze, a cetiri zrna srece i dalje svetle u meni, suprotstavljaju se bezgranicnom mraku kome sam se priklonila...

Nice fan
Nice fan

Number of posts : 241
Registration date : 2008-10-16

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 7:00 pm

sawrseno.
bas nekako..
ne mogu nac rijec.
ali..
pre lipo je opisan njen staw prema majci.
uwik kad procitan owako dobru pricu zapitan se je li to pisano iz iskustwa,ili..cisto radi odnosa s majkom,jer je tako genijalno prikazan.
Back to top Go down
View user profile
B!lly
Great fan
Great fan

Number of posts : 481
: U mom TH swetu!!!
Registration date : 2008-11-10

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 7:07 pm

Omg,omg zaista diwno,prelepo je ...
Da ne dawim mnogo samo chu rechi da mi se mnoooogooo swidja ...
Stwarno strawa pishesh ...
Dok chitam uwek se udubim u radnju twojih pricha,ko da sam ja stwarno tamo i swe to posmatram sa strane ...
Brawooooo Krissss ....
Back to top Go down
View user profile
xXx~MakyundBill~xXx
Administrator
Administrator

Number of posts : 2303
: Sa Billom na pustom ostrvu!!!!!
Registration date : 2008-04-12

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 7:16 pm

Sad kako je tuzno.........placem...stvarno prelepo pises.........cak ni ne mogu da nadjem odgovarajuce reci da opisem koliko je dobra prica.......

Moderator
Moderator

Number of posts : 4482
: Novi Sad
Registration date : 2008-07-05

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 7:19 pm

Sad

bojim se da sam potroshila swe rechi hwale za tebe, pa sada ne mogu da iskazhem rechima koliko si owo dobro napisala.

znam zashto si owo napisala...mozhda jesi bila uprawu sinoc kada si rekla da ne mogu da razumem jer nemam takwe probleme. ipak, trudim se da shwatim owo shto pishesh...

ne znam shta da ti kazhem... ne, necu da wrishtim, poshto nije trenutak za to. owo shto ti pishesh je chisto sawrshenstwo, kome se ne mogu pronaci zamerke! stwarno, swakom prichom postajesh swe bolji pisac!

ono shto sam ranije rekla za twoj stil wazhi i owde! neki se pitaju kako to da tako dobro pishesh... mislim da je tako zbog toga shto su swe twoje priche iskrene. delimichno izmishljene, ali i delimichno stwarne. to te chini posebnom i izdwaja te iznad ostalih! to su talenat i istina. istina, koja je ponekad toliko teshka da boli i nas koji chitamo, ali smo swi swesni da takwi sluchajewi postoje.

i wishe stwarno ne znam shta da kazhem... neko ce pomisliti da sam owde nalupala gomlu gluposti... al barem sam rekla ono shto stwarno mislim!
Back to top Go down
View user profile
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 7:50 pm

hvala lolota, zaista hvala puno!!!

hvala b!lly!!!... drago mi je....tnx..

joj maki...msm da znm zasto te je dirnulo...omg...hvala ti puno puno puno!!!!!

omg tanja tnx stv ti hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! omg.... mnogo ti hvala... i nadam se da bar nesto razumes iz mojih prica.... nisi nalupala ipak si j*beno upravu.... hvala ti jos jednom!

Moderator
Moderator

Number of posts : 4482
: Novi Sad

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 8:04 pm

nema na chemu, sis moja!!!!!!!
Back to top Go down
View user profile
*^forgotten^*
Funtastic fan
Funtastic fan

Number of posts : 2404
: Sa Tomom u mom svetu
Registration date : 2008-10-19

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 8:14 pm

Sad Sad Sad
Ja nemam reci..Ovo je tako savrseno..Bas kao svaki tvoj FF Kris...Doslo mi da placem dok sam ovo citala...Predivno je!
Back to top Go down
View user profile http://justaddwater.top-talk.net
JustTheGirl
Funtastic fan
Funtastic fan

Number of posts : 1049
: not here...

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 8:51 pm

Ja sam već sve rekla.
I ti već sve znaš.
I msm da ovo nije mesto da komentarišem to, jer... ma Kris zna zašto.
Moj omiljeni ff od tvojih. Definitivno.
Back to top Go down
View user profile
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 9:51 pm

tnx jos jednom tanja!

oo majche hvala.... drago mi je sto je uspelo da vas dirne...

omg ivana znam zasto ti se svidja, i svejedno tnx puno!!!!!!!!! ne mogu da verujem da ti je ovaj omiljen..omg...

Super fan
Super fan

Number of posts : 743
: zagreb, croatia
Registration date : 2008-07-24

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 9:56 pm

ja vise nemam rijeci za tvoje price
stvarno nesto odlicno
u tvoje tekstove se totalno udubim i uvijek
uspijes probuditi ono malo osjecaja u meni
ovaj tekst me stvarno dirnuo
jer sam i sama bila u tezoj depresiji (iako sad sama sebe uvjeravam da vise nisam...neznam)
i osjecala se tako
nije bio bas isti razlog no to sad nije bitno...
u svakom slucaju nemam rijeci...
tvoji tekstovi su vrh...svaki je sve bolji i bolji
Back to top Go down
View user profile
little.girl.crazy.in.love
Funtastic fan
Funtastic fan

Number of posts : 1932
Registration date : 2008-07-12

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 9:59 pm

xxBiLl's*GiRlxx wrote:
Sad

bojim se da sam potroshila swe rechi hwale za tebe, pa sada ne mogu da iskazhem rechima koliko si owo dobro napisala.
swakom prichom postajesh swe bolji pisac!

ono shto sam ranije rekla za twoj stil wazhi i owde! neki se pitaju kako to da tako dobro pishesh... mislim da je tako zbog toga shto su swe twoje priche iskrene. delimichno izmishljene, ali i delimichno stwarne. to te chini posebnom i izdwaja te iznad ostalih! to su talenat i istina. istina, koja je ponekad toliko teshka da boli i nas koji chitamo, ali smo swi swesni da takwi sluchajewi postoje.
Back to top Go down
View user profile http://www.kaca995.piczo.com
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: ----Stranac----   Mon Jan 12, 2009 10:00 pm

omg natasa stvarno ti mnogo hvala! omg... ja sam mislila da je ovaj los..omg...

kaca tnx i tebi... MA TNX SVIMA!

Great fan
Great fan

Number of posts : 400
: Macedonia.. living the eternity with the vampire Lestat
Registration date : 2008-05-03

PostSubject: Re: ----Stranac----   Tue Jan 13, 2009 3:09 am

slazem se da nemogu naci reci, da kazem sta ja mislim za ovo.
ti si my favourite author!!
neko je jednom rekao da bi trebala napisati knjiga, i bio je u pravu.
i sve tvoje FF da bude tamu.
ja sam najseriozna kad kazem ovo, zaista!
Back to top Go down
View user profile http://www.myspace.com/milakaulitzhighmore
*^forgotten^*
Funtastic fan
Funtastic fan

PostSubject: Re: ----Stranac----   Tue Jan 13, 2009 11:26 am

Mila Kaulitz loves Lestat wrote:

E to naj ideja... Slazem se... To treba da uradis KRiss!
Back to top Go down
~Nena*und*Bill~
Funtastic fan
Funtastic fan

Number of posts : 1195
: Na tajnom mestu sa Billom...
Registration date : 2008-12-07

PostSubject: Re: ----Stranac----   Tue Jan 13, 2009 6:06 pm

~ToM is My AnGeL~ wrote:
Mila Kaulitz loves Lestat wrote:

E to naj ideja... Slazem se... To treba da uradis KRiss!

I ja se slazem!!!!

ovo je tako diwno!!!!! Prelepo je!!!!! Mnogo mi se svidja!!!!!!
Ehh...kad bih ja mogla da pisem tako lepo kao ti bila bih presrecna!!!
Znaci je sam odusevljena....svaka cast!!!
jel ce biti uskoro novog chapa???!!!
Back to top Go down
View user profile
billovka94
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: ----Stranac----   Tue Jan 13, 2009 9:01 pm

omg mila hvala ti.. stvarno ti hvala!!!!!!!!!!!

majche to je lolcina ali ok... hvala vam....

a neno hvala ti... ali ovo je oneshoot..

Funtastic fan
Funtastic fan

PostSubject: Re: ----Stranac----   Tue Jan 13, 2009 11:49 pm

Kris..To nije lolchina...Ja ti ovo najozbiljnije kazem...

Necu vise da spamujem XD
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: ----Stranac----   

Back to top Go down

----Stranac----
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1